Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, kamu yararını gözeten, doğru bilgiyi hızlı ve tarafsız bir şekilde halka ulaştıran tüm basın çalışanlarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlayarak şunları kaydetti:
“24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarih “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir.
Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Kırklareli’mizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.
Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir.
Çok önemli bir toplumsal görevi, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içinde yerine getiren değerli basın çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.
Basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir misyonu da üstlenmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, basın meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olan, kamu yararını gözeten, doğru bilgiyi hızlı ve tarafsız bir şekilde halka ulaştıran tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”
“Tüm basın çalışanlarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyorum”
![](https://kirklarelitso.org.tr/wp-content/uploads/2019/07/0-4.jpg)
Önceki yazı
Kosova Parlamentosu Meclis Başkan Danışmanı Levent Buş, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nı resmi ziyarette bulundu
Sonraki yazı
KTSO Başkanı Ilık, 2019 Yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3. Olağan Toplantısı’na katıldı
Son Yazılar
- “Basın Mensuplarımız Demokrasimizin Güçlenmesine Büyük Bir Katkı Sağlamaktadır” 24 Temmuz 2024
- AVRUPA KOBİ HAFTASI – GENÇ START-UP YARIŞMASI HAKKINDA 23 Temmuz 2024
- Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, “Dereköy ve Malko Tırnovo Sınır Kapılarının Karşılıklı Modernizasyon Proje Toplantısı”na katıldı 23 Temmuz 2024
- Başkanlarımız Soner Ilık ile İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı Ağırladı 18 Temmuz 2024
- Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu’dan, Odamıza Veda Ziyareti 18 Temmuz 2024
Kategoriler
- Bilgiler (2)
- Duyurular (231)
- Gelişen Kent Kırklareli (11)
- Genel (1)
- İhracat (5)
- silider (1.559)
- Turizm (1)
- Turizm Kenti Kırklareli (3)
- Uncategorized (23)
- Üretim Kenti Kırklareli (3)
- Yaşayan Kent Kırklareli (2)
- yenislider (6)