“Gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması, ödenen vergiler ile sağlanmaktadır”

24 Şubat-01 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan “Vergi Haftası” kapsamında 28 Şubat 2020 Cuma günü saat 14.30’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı tarafından Kırklareli Defterdarlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarette; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu yer aldı.

Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, Defterdar Yardımcısı Günay Polat, Vergi Dairesi Müdürü Birol Güçkan, Muhasebe Müdürü Mustafa Sarıçiçek, Personel Müdürü Muammer Akgül, Muhakemat Müdürü Av. Emrah Dedeoluk ve Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya makamlarında ziyaret edildi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy’un nezdinde tüm çalışanlarının “Vergi Haftası”nı kutlayarak çiçek takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlandığını kaydetti.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödemeliyiz”

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ta yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Vergi Haftası’nın amacı, vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da ülkenin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır. Vergi gelirleri tüm kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesinde gerekli olan ekonomik kaynağın sağlanmasında büyük önem taşımaktadır.

Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bizlere geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız.

Köklü bir Vergi Bilinci’nin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda Vergi Bilinci’nin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdarlık bünyesinde görev yapan tam personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, tüm vergi mükelleflerimize bol kazançlar dileriz.”