İlimiz Kırklareli, hâlihazırdaki büyüme ivmesi ve gelişim potansiyeliyle Trakya yöresinin ve Türkiye’nin iddialı bir kentidir.
Kentimizin sahip olduğu değerleri daha da geliştirmek, ilimizde eksikliği hissedilen konularda ise gerekli çalışmaları başlatarak ilimizin çok yönlü kalkınmasına katkı sağlamayı önemli hedeflerimizden biri olarak belirledik.
Artmakta olan nüfusu, gelişmekte olan kentsel yapısı, yüksek eğitimli insan yapısı, tarımsal ve hayvansal üretimdeki çeşitlilik ve kalitesi, damak çatlatan lezzetleri, eşsiz turizm imkanları, doğal kaynakların bolluğu, aktif sosyal yaşamı, büyüyen üniversitesi, gelişmekte olan sanayisi ve üretimi, stratejik konum avantajı ve kente yapılan yeni kamu yatırımları gibi pek çok değerin, ilimizin sosyo-ekonomik gelişimine yapabileceği katkının farkındayız.
Bu bağlamda Oda olarak üyelerimize daha iyi hizmet vermek, KOBİ lerimizin kapasitesini geliştirmek, ilimizde girişimcilik kültürünü geliştirmek, her yaştan insanımıza yatırım yaparak yenilikçi çalışmları hayata geçirmek, başta üniversite ve sanayi iş birlikleri olmak üzere tüm paydaşlarımızla ortak çalışma imkanlarını oluşturmak zorundayız.
Bu sürecin en önemli parçası olarak teknolojik dönüşümde çağı yakalayacak çalışmaları hayata geçirmek olarak görüyoruz.
Kentimizin gelişim sürecine katkı sağlayacak yenilikçi projelerimizi kamuoyunun dikkatine sunarız.