Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, Türkiye’nin dört bir yanından gelenlerin katılımı ile Yunanistan’ın Selanik Şehri’ndeki Mustafa Kemal Atatürk Evi’nde düzenlenen “Atatürk’ü Anma Töreni”ne katıldıktan sonra T.C. Selanik Başkonsolosu Serkan Gedik’i ziyaret etti.

* Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık; “Oda olarak hedefimiz Balkanlar ile yakınlaşmak ve yeni işbirlikleri kurmaktır”

Yunanistan ile Kırklareli’deki firmaların katılımıyla çeşitli etkinliklerin yapılabileceğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık; “Oda olarak üyelerimizle birlikte hedefimiz Balkanlar ile yakınlaşmak ve yeni işbirlikleri kurmaktır. Bu konuda iş dünyamıza yeni işbirlikleri için platformlar oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Kırklareli ekonomisini canlandırmak için gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında girişimlerde bulunmaktır. Bunun içinde gece gündüz demeden çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosu Serkan Gedik ise Yunanistan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi ve artması yönünde çalışmalara devam ettiklerine değinerek, karşılaşılabilecek her türlü problemlerin çözümü konusunda yardıma hazır olduklarını belirtti.