Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, Meclis Başkanımız İsmail Hakkı Özsan, Meclis Üyelerimiz ile Oda Personelimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla 28 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 13.00’te Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Çelenk Sunma Töreni’ne katıldı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan ile Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’nın eşliğinde göndere Şanlı Türk Bayrağı’nın çekilmesi ile program sona erdi.

* Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık; “Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü’nü büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz”

Törenin ardından açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Bugün bugünün 100. Yıldönümü’nü büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender başarılardandır. Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti’nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş, böylece Cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümü’nü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı yürekten kutlar, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu topraklarda, bu imkânlarla yaşama imkânını sunabilmek için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anar, saygılarımı sunarım.”