Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, “Trakya’nın Verimli KOBİ’leri Teknik Destek Projesi” kapsamında 01-06 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen “Fransa-İsviçre Teknik Gezi Programı”nda yer alan Avrupa’nın En Büyük Kentsel Planlama ve Çevre Ajansı olan “Paris Bölge Enstitüsü”nü ziyaret etti.

Gerçekleştirilen program ile ilgili olarak açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık şunları kaydetti:

“Trakya Verimlilik Platformu’nun “Trakya’nın Verimli KOBİ’leri Teknik Destek Projesi” kapsamında 01-06 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen “Fransa-İsviçre Teknik Gezi Programı”na; Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Edirne TSO Başkanı Hilmi Sezai Irmak, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Babaeski TSO Başkanı Sebahattin Öner, Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan, Çerkezköy TSO Başkanı Ahmet Çetin, Keşan TSO Başkanı İsmail Taşçı, Uzunköprü TSO Başkanı İsmail Akalın, Malkara TSO Başkanı Tevfik Yamanoğlu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Proje Yöneticisi Kamil Taşçı, Bakanlık ve Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanları ile birlikte katıldık.

Fransa’da başlayan gezimizde ilk olarak Avrupa’nın En Büyük Kentsel Planlama ve Çevre Ajansı olan “Paris Bölge Enstitüsü”nü ziyaret ettik. Burada Genel Müdür Nicolas Bauquet tarafından yapılan hoş geldiniz konuşmasının ardından “Paris Bölgesinde Endüstriyel ve İnovasyon Politikaları” ve “Temiz Teknolojiler ve Hidrojen Teknolojileri, Endüstriyel Gelişim” konularında uzmanlar tarafından sunumda bulunuldu.”