Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, 18 Haziran 2023 Pazar günü kutlanacak olan “Babalar Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Geleneklerimize ve inancımıza göre ailenin temel direği olarak tanımlanan babalar aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, şefkat, saygı gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Baba sözcüğü, çoğumuzun zihninde öncelikle sırtımızı dayayabileceğimiz güvenli bir liman, kendi canının dahi ötesinde fedakârlık ve şefkat duygularını çağrıştırır. Baba, aile yapımızın temel direğidir. Çocuklar olarak da sadece Babalar Günü’nde değil, yılın her gününde onlara saygı ve sevgi gösterebilmeli, sağladıkları imkânları en iyi şekilde değerlendirerek ülkesine, milletine layık evlatlar olabilmeliyiz. Bu babalarımıza verebileceğimiz en büyük hediyedir.

Yaşamları boyunca, kendilerini adadıkları aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için canla başla çalışmalarının yanı sıra, çocuklarına karşı gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan babalar, toplumsal yapımızın şekillenmesinde, yeni nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesinde ulvi bir görevi yerine getirmektedir. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, çocuklarını bir fidan yetiştirir gibi özenle büyüten babalarımız, çocuklarının geleceğe umutla bakan, toplum ve millet sevgisini kazanmış, ailelerine ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları için ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmektedirler.

Babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönülleri hoş tutulmalı, onlara karşı duyulan sevgi, saygı ve vefa duyguları daima gösterilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın ve tüm evlatların güvenliği için canlarını feda eden Başta Şehit ve Gazi Babaları olmak üzere tüm Babaların “Babalar Günü”nü kutlar, ebediyete intikal etmiş Babalara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun ömürler dilerim.”