Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Günümüzün bu zor ekonomik koşullarında alın terleriyle, hayat şartları ile mücadele ederek ekmeklerini kazanmaya çalışan tüm işçilerimiz, çalışanlarımız bizim için birer kahramandır. Emeğin, mücadelenin, barışın, kardeşliğin, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin simgeleştiği gün olan 1 Mayıs, toplumsal refahın sağlanmasında, emeğin kazanımlara dönüştürülmesinde çok önemli rolü olan işçi ve emekçilerin bayramıdır. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında büyük payı bulunan işçilerimiz ile işverenlerimizin birlikteliği üretim mücadelemizin en büyük gücüdür. Bu birliktelik, ekip ve dayanışma ruhu, geleceğimizin teminatıdır. İşçi kardeşlerimiz, sanayicilerimiz, girişimcilerimiz birbirinden ayrı düşünülemez. Oda olarak bizim de amacımız, işçisiyle, esnafıyla, memuruyla, genciyle, yaşlısıyla kısacası tüm halkımızın arasındaki bütünleşme köprüsünü kurmak, sosyal barışın ve çalışma barışının sağlandığı güzel günleri yaşatabilmektir.

Türkiye, Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği uygarlık hedefine emekçi, girişimci dayanışması birlikteliğiyle yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle emek ve dayanışmanın sembolü de olan bugünün, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimize kutlu olmasını temenni ediyor, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum.”