Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu büyük zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak ve gelecek her nesile örnek olacaktır. Dünyaya karşı nasıl bir millet olduğunu kazandığı zaferlere gösteren Türk Milleti, adını tarihe yazdırmayı başarmıştır. Tarihi şan ve şerefle dolu Kahraman Türk Ordusu’nun ve yüce Türk Milleti’nin ‘Çanakkale Geçilmez’ nidasıyla kazandığı Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılı’nı kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Çanakkale’de destanlaşan bağımsızlık, beraberlik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti geçmişte olduğu gibi bugün de karakterinde olan bağımsızlık duygusu ile mücadele etmekte, içte ve dışta yer alan mihraklara fırsat vermemektedir. Şanlı geçmişimizden kuvvet alan bizler, bize emanet edilen vatanımızı canımız pahasına koruyarak gelecek nesillere bırakacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatanı ve bayrağı için Şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve fedakâr Türk Milleti’ni minnet ve saygıyla anıyorum.”