Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Çağlar tarafından “İş Birliği Protokolü” düzenlenen törenle imzalandı. Törende; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Raif Cergibozan ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fatma Merve Gelep’te yer aldı.

Kırklareli’de istihdamın artırılarak ekonominin canlanması için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “İmzaladığımız protokol kapsamında odamız ile üniversitemiz arasında iş birliği sağlayarak, ortak projelerin geliştirilmesi için çalışmalar yürüteceğiz. Bilgi paylaşımlarında bulunarak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İmzalanan protokol başta oda üyelerimiz olmak üzere tüm Kırklareli halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Çağlar’da yaptığı konuşmasında, sivil toplum örgütlerinin önemini bildiklerini bu sebeple her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.