Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ı ziyaret eden Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Cahit Tosun ile Eğitime Destek Platformu Marmara Bölge Sorumlusu Selahattin Karanfiler, okul öğrencileri tarafından yürütülmekte olan “Elektrikli Araç Üretimi Projesi” hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yürüttükleri proje ile 2023 yılında yapılacak olan Teknofest’teki “Teknoloji Yarışmaları”na katılacaklarını ifade eden Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Cahit Tosun; “Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin Bilim ve Mühendislik Alanları’nda yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen “Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” 30 Nisan – 6 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek olan “Teknoloji Yarışmaları”na okul öğrencilerimiz tarafından yürütülen “Elektrikli Araç Üretimi Projesi” ile katılacağız” dedi.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Eğitime yapılan yatırım, bireye, örgüte ve sosyal sorumluluk gereği topluma yapılan yatırımdır”

Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yürütülmekte olan projenin ilimiz adına önemli olduğunu ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Bir ülkenin kalkınması, o ülke halkının gelişmesine sıkı sıkıya bağlıdır. İnsanları geliştirmek, onlara kalkınmaya uygun davranışlar kazandırmak da ancak eğitimle olur. Eğitim ve geliştirme, verimliliği koruyan ve çalışanların gelecekteki işlerine hazırlanmasına destek veren bir unsurdur. Eğitime yapılan yatırım, bireye, örgüte ve sosyal sorumluluk gereği topluma yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırımların artması, insan ya da emek faktörüne verilen önemin arttığının ve bu faktörün verimlilik üzerindeki etkisinin her geçen gün daha farkında olduğunun bir göstergesidir.

Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimiz ve bölgemizin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasında aynı çabayı göstermeye devam edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin yarınları, umutlarıdır. Bu nedenle onlara sağladığımız her imkân, her yatırım ülkemizin gelişimine yaptığımız yatırımdır ve her fırsatta ifade ettiğimiz gibi değerini yitirmeyen ve her zaman kazandıran yatırım eğitime yapılan yatırımdır” dedi.