Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Bars, KOSGEB Kırklareli İl Müdürü Mahmut Özkaya ve oda üyelerinin katılımı ile “KOBİGEL- KOSGEB Gelişim Destek Programı 2022 Yılı Proje Teklif Çağrıları Bilgilendirme Toplantısı” Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık “KOSGEB, sürekli bir ekonomik gelişim, modern imalat ve bilişim teknolojilerinin desteklenmesi için bu programı açıkladı”

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Üyelerimizin işlerini büyütmeleri ve dolaylı olarak da şehrimiz ekonomisinin büyümesi en büyük arzumuz. Bu sebeple de “İş Geliştirme” ve “Yeni Yatırımlar” konusunda da bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üyelerimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. KOSGEB dönem dönem Destek Programları açıklıyor. Bugün de KOSGEB tarafından teklif çağrıları hazırlanan yeni bir programın detaylarını öğrenmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. KOSGEB hızlı ve sürekli bir ekonomik gelişim, modern imalat ve bilişim teknolojilerinin daha da desteklenmesi için bu programını açıkladı. Bu destekler ile siz değerli üyelerimizin, bilişim teknolojilerini geliştirmeleri, verimlilik ve yüksek katma değere ulaşmaları amaçlanıyor. KOSGEB İl Müdürümüz bu konuda detay bilgileri bize sunacak. Bu vesile ile düzenlediğimiz toplantımızın faydalı bir program olmasını diler, katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi.

KOSGEB Kırklareli İl Müdürü Mahmut Özkaya katılımcılara “KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı” kapsamında 2022 yılının son proje teklif çağrısının detayları ve bu kapsamda sağlanacak destekler hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. Destekler ile ilgili sunum ve açıklamalarda bulundu.

Toplantı sonunda Oda üyelerinin süreçle ilgili soruları yanıtlanırken, başvuru süreciyle ilgili gerekli yönlendirmeler yapıldı. 2022 Yılı KOBİGEL Programı Proje Teklif Çağrıları için son gün 11 Ocak 2023 olarak belirlendi. Program ve 2022 yılı Proje Teklif Çağrısı hakkında detaylı bilgiler https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/8600/kobigel-kobi-gelisim-destek-programi-2022-yili-proje-teklif-cagrilari linkinden alınabilir.