Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) bünyesinde hizmet vermekte olan “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”de, Trakya Kalkınma Ajansı’nın “Genç İstihdamı” teması kapsamında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte destek verdiği “Kırklareli Üniversitesi Oyun Tasarım ve Geliştirme Kulübü Unity ile Dijital Oyun Geliştirmeye Giriş Eğitimi” Kırklareli Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Kırklareli Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisi Yiğit Yeler ile 4. Sınıf Öğrencisi Haydar Alçin tarafından verilen “Kırklareli Üniversitesi Oyun Tasarım ve Geliştirme Kulübü Unity ile Dijital Oyun Geliştirmeye Giriş Eğitimi”ne; Kırklareli Üniversitesi öğrencileri ile Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Personeli Hande Aktaş katıldı.

* Kırklareli’nin Girişimcilik Kültürü ve Ekosistemi, “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nde geliştiriliyor

“Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli; “Girişimcilere ve KOBİ’lere Yönelik Eğitim”, “Mekan ve Mentorluk Desteği”, “e-ticaret”, “Dış Ticaret”, “Özel Girişimcilik” ve “Dijitalleşme Programları” gibi konularda destek sunan bir hizmet merkezidir. “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nin amacı; Kırklareli’nde yer alan girişimcilerin, iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan girişimcilik desteklerini ve hizmetlerini vermek ve Kırklareli’ndeki Girişimcilik Kültürü’nü ve Ekosistemi’ni geliştirmektir.