Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yıldönümü dolayısıyla, 10 Kasım 2022 Perşembe günü saat 08.50’de Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

T.C. Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen 10 Kasım “Atatürk’ü Anma Günü Çelenk Sunma Töreni”ne; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli TSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Acar, Aytaç Yüce ile Meclis Üyesi Alaattin Ersan Şenyiğit katıldı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu başta olmak üzere törene katılanlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saat 09.05’te 2 Dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’nın eşliğinde göndere Şanlı Türk Bayrağı’nın çekilmesi ile program sona erdi.

* Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği İnkılaplar, Sosyal ve Ekonomik Reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık programın ardından yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Ulusumuzun Büyük Kahramanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk umutların tükendiği, Türk Milleti’nin esaret altına alındığı, çıkmaz ve karanlık bir yola girildiği anda bir güneş gibi parlayarak “Bağımsızlık Destanı”mıza önderlik etmiştir. Askeri dehasının yanında 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği İnkılaplar, Sosyal ve Ekonomik Reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir. Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz. Bu bilinç ve bu anlayışla ülkemize, milletimize hizmet ediyor, daha güçlü bir Türkiye için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmak da zorundayız.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ailesi olarak, aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü’nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz.”