Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Valisi Birol Ekici ile Bulgaristan’ın Burgaz Valisi Prof. Dr. Mariya Neykova başkanlığında Türkiye Cumhuriyeti Kırklareli İli ile Bulgaristan Cumhuriyeti Burgaz İli arasında tesis edilen iyi ilişkilerin devam ettirilmesi adına Bulgaristan’da düzenlenen “Çalışma Toplantısı”na katıldı.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Başlatılan çalışmalar iki ülke arasındaki ilişkilerin artmasına katkı sağlayacaktır”

Gerçekleştirilen toplantının iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi açısından çok olumlu geçtiğini ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık; “Kültür, sağlık, eğitim ve ekonomi alanlarında ilişkilerimizin gelişmesini sağlayacak somut faaliyetlere adım atmak amacıyla, Kırklareli Valimiz Birol Ekici başkanlığındaki heyet ile Burgaz İli’nin üst düzey yetkililerinden oluşan heyetin katılımı ile Bulgaristan Burgaz İli’nde düzenlenen toplantıya katıldım.

Düzenlenen toplantıda Dereköy Sınır Kapımızın genişletilmesi ve geliştirilmesi, Kırklareli Beğendik Köyü ile Bulgaristan Burgaz Rezovo Köyleri arasındaki Rezve Deresi üzerine bir köprü yapılarak, Kara Sınır Kapısı açılması için başlatılan teknik ve hukuki çalışmalar başlatılmıştı. Başlatılan bu çalışmalarla ilgili son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Yapılması planlanan Kara Sınır Kapısı, komşu iki ülke arasındaki güzel ilişkilerin artmasına katkı sağlayacaktır. Bu çalışmaların olumlu yönde gerçekleşmesi halinde turizm ve ticari alışverişin artması ve ilimiz ekonomisinde önemli oranlarda artışların olacağına inanıyorum. Yapılan çalışmaların ve alınan kararların Ülkemize ve İlimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.