Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) bünyesinde hizmet vermekte olan “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nde, Trakya Kalkınma Ajansı’nın “Genç İstihdam” teması kapsamında verdiği destek ile “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi” Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İktisat Kulübü Başkanı Habitat Gönüllüsü Eğitmen Berkay Selçuk tarafından verildi. Eğitime; KLÜ İktisat Kulübü Başkan Yardımcısı Süleyman Sezer ile üniversite öğrencileri katıldı.

* KLÜ İktisat Kulübü Başkanı Habitat Gönüllüsü Eğitmen Berkay Selçuk; “Eğitimimiz; her yaş aralığından, finansal okuryazarlık alanında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen katılımcılara açıktır”

Kırklareli Üniversitesi İktisat Kulübü Başkanı Habitat Gönüllüsü Eğitmen Berkay Selçuk “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi” ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Finansal Okuryazarlık ve Para Yönetimi, her bireyin sahip olması gereken yetkinliklerden biridir. Bu eğitimin amacı; “Finans” ve “Yatırım” konularında hiç bilgisi olmayan ya da temel düzeyde bilgi sahibi olup kendisini geliştirmek isteyen, parasını yönetmek, bütçe yapmak, geleceğini planlayıp yatırım konusunda kendisini geliştirmek, tasarruf yapıp giderlerini azaltmak, harcama alışkanlıklarını değiştirmek isteyen herkese hitap etmektir. Eğitim; her yaş aralığından, finansal okuryazarlık alanında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen katılımcılara açıktır. Eğitimlerimiz ücretsizdir.”

Bireylerin Temel Finansal Okuryazarlık Prensipleri’ni anlama becerilerini artırarak Finansal Bilinç Farkındalığı oluşturmayı amaçlayan “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” kapsamında Eğitmen Berkay Selçuk tarafından verilen“Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi”nde katılımcılara; “Temel Finansal Okuryazarlık Prensipleri”, “Hedefler”, “Bütçe”, “Harcamalar”, “Borçlar”, “Birikimler”, “Yatırım-Finansal Güvenlik” konularında slayt sunumu eşliğinde bilgiler verildi.

* “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”, Kırklareli’deki Girişimcilik Kültürü’nü ve Ekosistemi’ni geliştiriyor

“Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli; “Girişimcilere ve KOBİ’lere Yönelik Eğitim”, “Mekan ve Mentorluk Desteği”, “e-ticaret”, “Dış Ticaret”, “Özel Girişimcilik” ve “Dijitalleşme Programları” gibi konularda destek sunan bir hizmet merkezidir. “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nin amacı; Kırklareli’nde yer alan girişimcilerin, iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan girişimcilik desteklerini ve hizmetlerini vermek ve Kırklareli’ndeki Girişimcilik Kültürü’nü ve Ekosistemi’ni geliştirmektir.