Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) bünyesinde hizmet vermekte olan “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nde, “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi” 21 Ekim 2022 Cuma günü 17.00-19.00 saatleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecek.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi” ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“2019 yılında girişimci bir Oda olarak yürüttüğümüz lobi faaliyetleri kapsamında “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”ni; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde ve Habitat Derneği ortaklığı ile hayata geçen17 Girişimcilik Merkezi’nden bir tanesi olarak şehrimize kazandırdık. Edirne ve Tekirdağ’ı da kapsayan “İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi”nin kapılarını her zaman girişimcilere ve yeni fikirlere açıktır.

Bu kapsamda 21 Ekim 2022 Cuma günü 17.00-19.00 saatleri arasında Kırklareli Üniversitesi İktisat Kulübü Başkanı Eğitmen Berkay Selçuk tarafından verilecek olan “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi”ne https://form.jotform.com/222904946080962 linkindeki Başvuru Formunu doldurarak katılabilirsiniz.

“Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli; “Girişimcilere ve KOBİ’lere Yönelik Eğitim”, “Mekan ve Mentorluk Desteği”, “e-ticaret”, “Dış Ticaret”, “Özel Girişimcilik” ve “Dijitalleşme Programları” gibi konularda destek sunan bir hizmet merkezidir. “Bölgesel Topluluk Merkezi İstasyon Kırklareli”nin amacı; Kırklareli’nde yer alan girişimcilerin, iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan girişimcilik desteklerini ve hizmetlerini vermek ve Kırklareli’ndeki Girişimcilik Kültürü’nü ve Ekosistemi’ni geliştirmektir.”