Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, 2022/2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Kırklareli’deki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan ayni yardımı Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan’a teslim etti.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) vasıtasıyla her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere düzenli olarak yapılmakta olan Eğitim Yardımları kapsamında Kırklareli’deki okullarda eğitim ve öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için hazırladığımız ayni yardımımızı İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Kalkan’a teslim ettim.

Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri olan nesiller yetiştirmek asli vazifemizdir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar güvende ve aydınlık olacaktır. Toplumların huzurlu, güvenli ve refah içinde yaşaması ancak bu şekilde mümkündür. Okul, veli ve öğretmen arasında samimi ve güvene dayalı bir iletişimin kurulmasının çocuklarımıza çok önemli katkılar yapacağını düşünüyorum. Öğrencilerimizin; sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak kendilerini yetiştirme hedefiyle başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

2022/2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ülkemize, milletimize, öğretmen ve milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyorum” dedi.