Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Faruk Gözübüyük, Gelir İdaresi Grup Başkanları Levent Şensoy, Sadi Erinç Erdem, Kırklareli Defterdarı Satılmış Cem Öksüz, Vergi Dairesi Müdürü Birol Güçkan ile Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya’yı ağırladı.

Gerçekleştirilen ziyarette; sektörlerin ve iş dünyasının vergi uygulamaları ile ilgili sorunları, talepleri ve beklentileri ile ilgili paylaşımda bulunuldu. Yapılan görüşmede ayrıca vergi düzenlemelerinin rekabet süreçlerine etkileri ve verginin önemi görüşüldü.

KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan yaptığı konuşmasında, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Faruk Gözübüyük ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yürütmüş olduğu çalışmalar, ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından çok önemlidir. Devletimizin ayakta kalabilmesi için gerekli olan gelir kaynaklarının başında vergi geliyor. Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ile vergiye gönüllü uyumun arttırılması noktasında yürütülen her çalışmaya destek vermeye de devam edeceğiz” dedi.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Faruk Gözübüyük de her bir mükellefin kendileri için özel olduğunu belirterek, bütün maliye teşkilatı olarak vatandaşa en iyi hizmeti sunmaya çaba gösterdiklerini söyledi.

Kurumlar arası iş birliğini de daima en üst seviyede tutmaya gayret ettiklerini dile getiren T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Faruk Gözübüyük; “Daha müreffeh bir Türkiye için iş dünyasıyla kamu-sanayi iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’a misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.