Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) işbirliğinde düzenlenen “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları” kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı”nın 9’ncusu 21-22-23 Temmuz 2022 tarihlerinde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi.

“Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri” kapsamında yer alan “Sorumlu Emlak Danışmanlığı” ile ilgili olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) Değerlendiricisi Rafi Serdaroğlu tarafından katılımcılara bilgilendirme amaçlı eğitim toplantısı düzenlendi. Katılımcılara; “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği”, “Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi” ve “Yetki Belgesi”ne dair hususlar anlatıldı. “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği” ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramlarının açıklanmasının yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağı konusuna değinildi. İlk bölümün sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Daha sonra “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı”na Hazırlık Eğitimi’ne geçildi. Sınavın tüm birimleri ayrıntılı biçimde incelenerek, bilinmesi ve yetkinlik sahibi olunması gereken konular detaylı olarak anlatıldı. Katılımcılarla gerekli dokümanlar paylaşıldı.

Eğitim Toplantısı’nın ardından; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) Değerlendiricisi Rafi Serdaroğlu tarafından “Yazılı” ve “Uygulamalı” olarak iki aşamada yapılan sınavda başarılı olan Emlakçılar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar.