Kırklareli Valiliği tarafından 15 Temmuz 2022 Cuma günü düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri kapsamında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), Milli İrade’ye destek vermek amacıyla Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda stant açtı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Özbek ile Meclis Üyesi Mehmet Ecer, standı gezen başta Kırklareli Valisi Birol Ekici olmak üzere tüm ziyaretçilerle yakından ilgilenerek bilgilendirmelerde bulundular.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri”ne katılan vatandaşlara Simit, Ayran ve Su ikram ettiler.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Demokrasi varsa hepimiz varız”

Her zaman demokrasinin, milletin ve devletin yanında olduklarını belirten KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini şiar edinen bir camia olarak demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. 100 sene önce kahraman ecdadımız “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk Milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu. Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesinide, yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz” dedi.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Programı’na; Kırklareli Valisi Birol Ekici başta olmak üzere, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.