Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, bugün kutlanmakta olan “Babalar Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Baba sözcüğü, çoğumuzun zihninde öncelikle sırtımızı dayayabileceğimiz güvenli bir liman, kendi canının dahi ötesinde fedakârlık ve şefkat duygularını çağrıştırır. Baba, aile yapımızın temel direğidir. Çocuklar olarak da sadece Babalar Günü’nde değil, yılın her gününde onlara saygı ve sevgi gösterebilmeli, sağladıkları imkânları en iyi şekilde değerlendirerek ülkesine, milletine layık evlatlar olabilmeliyiz. Bu babalarımıza verebileceğimiz en büyük hediyedir.

Çocuklarının iyi bir yaşam sürmesi için her türlü fedakârlığa katlanan babalarımızın değerini bilmeli, onlara saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Çünkü çocuklarının geleceğe umutla bakmasını sağlayan, onların mutluluğunu kendi mutluluğu bilen her Babanın en büyük isteği erdemli evlatlara sahip olmaktır. O nedenle sadece bugün değil, en değerli varlıklarımız olan babalarımıza daima sevgimizi ifade etmeliyiz.

Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, çocuklarını bir fidan yetiştirir gibi özenle büyüten babalarımız, çocuklarının geleceğe umutla bakan, toplum ve millet sevgisini kazanmış, ailelerine ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları için ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın ve tüm evlatların güvenliği için canlarını feda eden Başta Şehit ve Gazi Babaları olmak üzere tüm Babaların “Babalar Günü”nü kutlar, ebediyete intikal etmiş Babalara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun ömürler dilerim.”