Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda ders başı yapacak olan “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”nin ilimize kazandırılmasında başta Kırklareli Valisi Birol Ekici ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

* “Ülkemiz ve bölgemiz tarımının kalkınmasına büyük katkısı olacak”

Açılacak olan okulun Kırklareli’deki tarımın gelişmesine büyük katkısı olacağını ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Tarımsal alandaki bilgi, beceri, uygulama ve teknolojilerin üreticilere aktarılması ve öğretilmesi gerekliliğinden yola çıkılarak bu konuda faaliyet gösteren eğitim kurumlarının önemi daha da belirgin hale geliyor. Kırklareli’nde gelecek yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” Tarım Alanı’nda eğitim almak isteyen lise öğrencilerine hem Teknik hem de Uygulamalı eğitim verecek.

Okul, Anadolu Teknik Program türünde Tarım Alanı’nda LGS sınav sonucuna göre merkezi yerleştirme ile 30 öğrenci alarak 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ders başı yapacak. Tarım Kenti Kırklareli’nde tarıma bilimsel metotlarla yaklaşmak isteyen öğrencilerin eğitim göreceği okul Yatılı ve Karma Pansiyonlu olacak. Ülkemiz ve bölgemiz tarımının kalkınmasına büyük katkısı olacak bu tür liselere gençlerimizin öncelikli olarak tarcihte bulunacaklarına inanıyorum. Bu okulun ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Valimiz Birol Ekici ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Kalkan olmak üzere herkese teşekkür eder; ülkemiz ve bölgemiz tarımına ve eğitimine hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.