Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “İklim Değişikliği ile Mücadele” ve “Yeşil Dönüşüm” konularında farkındalık oluşturmak amacıyla çok sayıda kurum ve kuruluşun katılımıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın ev sahipliğinde ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile gerçekleştirilen “EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı”na katıldı.

Habitat Derneği’nin fuarda açtığı standı gezerek Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Metin’den bilgiler alan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yaptı açıklamasında şunları kaydetti:
“Yaşanabilir bir çevre oluşturmak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak ekonomik faaliyetlerimizde köklü değişikliklere gitmemiz lazım. Yeşil dönüşümü gerçekleştirdiğimiz takdirde, mevcut avantajlara bir yenisini daha ekleyerek, dünyanın lojistik ve tedarik merkezi olabilecek durumdayız. Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın ev sahipliğinde ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile gerçekleştirilen “EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı” ile “İklim Değişikliği” konusunda bir ilki ortaya koyuyor. İlk defa, bu kadar çok paydaşlı ve geniş bir mutabakatla, iklim değişikliğine karşı, farkındalık ve dönüşüm için sivil bir hareket başlatıldı. Böylesine anlamlı bir konuda düzenlenen bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”