Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, bu akşam idrak edilecek olan “Berat Kandili” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran ve dayanışma duygularını arttıran, manevi dünyamızın aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi, bu mübarek aydan önceki son Kandil Gecesi olan Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın ve Yüce Allah’ın sonsuz af, mağfiret ve rahmetiyle dolu mübarek Berat Kandili’ni bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Berat gecemiz de biz Müslümanlara; nefislerimizi terbiye edebilmek, vicdan muhasebemizi yapabilmek, kötülüklerden arınmak, hatalarımızı telafi yolunda çabalamak fırsatı sunulmaktadır. Bu mübarek gece aynı zamanda, kırgınlıkları ve küskünlükleri unutmak, birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de bir vesiledir. Berat, borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma anlamına gelmektedir. Bu geceler Müslümanlar için bir fırsat gecesidir. Müslümanlar olarak böylesine önemli bir günün feyz bereketinden istifade etmeliyiz.

Kandil vesilesi ile başta üyelerimiz olmak üzere Kırklarelili hemşehrilerimizin, Türk Milleti’nin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, bu kutlu gecenin her şeyden önce sağlık, huzur, bereket ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini, barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.”