Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Bulgaristan’da düzenlenen “Demiryolu Yurtdışı Taşımacılığı’nın Arttırılması” ve “Dereköy Gümrüğü’nün TIR Trafiği’ne Açılması” konularının görüşüldüğü toplantıya katıldı.

Bulgaristan’da gerçekleştirilen toplantıda her iki taraf açısından da olumlu görüşmelerin yapıldığını ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Ticaret Bakanlığımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) değerli yöneticilerinin yer aldığı ülkemiz ve ilimiz açısından çok büyük bir öneme sahip toplantıda Demiryolu Yurtdışı Taşımacılığı’nın arttırılmasının, ülkemizin ihracatının yükselmesinde büyük katkısı olacağı yönünde görüş birliğine vardık.

Gerçekleştirilen toplantıda ilimizi yakından ilgilendiren Dereköy Gümrüğü’nün TIR Trafiği’ne açılması konusunda da Bulgaristan tarafının ilgili kurumlarının yetkilileri ile görüşmelerde bulunduk. Olumlu yönde gerçekleştirilen görüşmelerin en kısa zamanda sonuçlanması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Düzenlenen toplantıda; Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti (UHT) Genel Müdürü Dr. Emre Orhan Öztelli, Destek Hizmetleri, Tasfiye İşlemleri ve Döner Sermaye Genel Müdür Vekili Oğuzhan Şatıroğlu, UHT Daire Başkanı Vekili Dr. Yusuf Karakaş, UHT Daire Başkanı Vekili Onur Çokol, UHT Ticaret Uzmanı Nuh Üstün, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, TCDD Taşımacılık İstanbul Bölge Müdürü Veysi Alçınsu, TCDD İstanbul Bölge Müdürü Bilal Yiğit ile Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden Feride Çağdaş yer aldı.