Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kasım ayında ilimizden yapılan ihracatın bir önceki aya göre %24,8 artış, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise %82 artış gösterdiğini belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kırklareli merkezli firmalar 2021 Kasım ayında 11,312 milyon dolar ihracat rakamına ulaştı. Kasım ayında ilimizden yapılan ihracat bir önceki aya göre %24,8 artış, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise %82 artış gösterdi. Pandemi etkilerinin azalmasıyla birlikte 2021 yılının ilk 11 ayında Kırklareli’nden yapılan ihracat rakamı toplamı 112,257 milyon dolara yükselerek 2020 yılına kıyasla %14’lük bir artış gösterdi.

2021 Kasım ayından Kırklareli’nden ihraç edilen ürünler olarak; Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Demir ve Demirdışı Metaller, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri, Makine ve Aksamları, Yaş Meyve ve Sebze, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Çelik, Çimento, Cam Seramik ve Toprak Ürünleri, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller ön sıraya çıktı. Kırklareli’den ihracat yapılan ülkeler arasında ise; Bulgaristan, Almanya, İtalya, Angola, Kenya, Tanzanya, Nijerya, Avustralya, Kolombiya, Polonya, Romanya gibi ülkeler yer aldı.”