Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında rahmetle ve şükranla andıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde olduğu, bunu engellemeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı mücadelenin de sürdürüleceğine inancımız tamdır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır. Adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Türk Milleti olarak böyle bir lidere sahip olmaktan duyduğumuz onur, hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır.

İş dünyası, Atatürk’ün özel sektöre olan güvenini boşa çıkarmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın ardından en büyük mücadelemiz, uygarlık ve ekonomik gelişim üzerinedir. Çok çalışarak, çok üreterek dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında olmak gibi büyük ve ulvi bir hedefimiz var. Ulu önderin yaşamı boyunca verdiği mücadele birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tutmuştur. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnet ile anıyoruz.”