Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümü dolayısıyla, 10 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 08.50’de Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

T.C. Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen 10 Kasım “Atatürk’ü Anma Günü” Çelenk Sunma Töreni’ne; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu, Meclis Üyeleri; Gürsel Tekdurmaz, Sebahattin Şan, Oda Genel Sekreteri Fatma Merve Gelep ile oda personelleri katıldı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Tahir Savran ile Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saat 09.05’te 2 Dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’nın eşliğinde göndere Şanlı Türk Bayrağı’nın çekilmesi ile program sona erdi.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık programın ardından yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Ulusumuzun Büyük Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk umutların tükendiği, Türk Milleti’nin esaret altına alındığı, çıkmaz ve karanlık bir yola girildiği anda bir güneş gibi parlayarak “Bağımsızlık Destanı”mıza önderlik etmiştir. Askeri dehasının yanında 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği İnkılaplar, Sosyal ve Ekonomik Reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir. Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz. Bu bilinç ve bu anlayışla ülkemize, milletimize hizmet ediyor, daha güçlü bir Türkiye için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmak da zorundayız.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ailesi olarak, aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz.”