Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü’nü büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlamaktayız. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşı zaferi ile bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Büyük fedakarlık ve kahramanlıkla bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ve bize vatan olarak emanet eden, gönüllerimizde ölümsüzleşen tüm aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurunda; tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında bütünleşerek, bizleri millet yapan kutsal değerlerimize sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza dek koruyup yaşatacağımıza söz veriyoruz.

Böyle önemli günlerimizi tarihten ders çıkartarak kutlamalıyız. Yeni nesillere tarihlerini tüm gerçekliği ile anlatarak, atalarının ne gibi fedakârlıklar yaparak, tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak anlayışıyla bu kazanımları elde ettiğini iyi idrak etmelerini sağlamalıyız. Sahip olduğumuz kazanımlarımızı korumak ve geliştirmek için birbirimize kenetlenmek, ülkemizi güçlü, insanımızı mutlu, huzurlu ve yarına güvenle bakabilen bireyler haline getirmek ve gelecek yarınlarımız için çalışmayı ve üretmeyi görev edinmek zorundayız.

10 Kasım 1922 tarihinde işgal güçlerine karşı kahramanca direnerek önemli bir başarı elde eden, milli moralin yükselmesine katkı sağlayan, bağımsız ve özgürce yaşadığımız bu topraklarda hayatları pahasına kahramanca mücadele vererek bize bu coşkuyu yaşatan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle, rahmetle, saygıyla yad ediyorum.”