Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla 28 Ekim 2021 Perşembe günü saat 13.00’te Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Çelenk Sunma Töreni’ne; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serkan Keser, Fırat Altıntel, KTSO Yönetim Kurulu Üyeleri; Nihat Bıyıklı, Hüsnü Güngör Akarca, KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, KTSO Meclis Üyeleri; Uğur Arkök, Şevket Başgelen, Sebahattin Şan, Fedai Saçar, Erdinç Nişikli, Mehmet Ecer ile Oda Genel Sekreteri Fatma Merve Gelep katıldı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Tahir Savran ile Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’nın eşliğinde göndere Şanlı Türk Bayrağı’nın çekilmesi ile program sona erdi.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur

Törenin ardından açıklamada bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır.

Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender başarılardandır. Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti’nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş, böylece Cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur.

Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş Yıldönümü’nü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı yürekten kutlar, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu topraklarda, bu imkânlarla yaşama imkânını sunabilmek için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anar, saygılarımı sunarım” dedi.