Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü Müdürü Doğuş Arınan, Kurumsal İletişim Uzmanı Nalan Nişikli, 9. Sınıf öğrencisi Belis Karacalı ile 10. Sınıf öğrencisi Doğu Yağız Birgül’ü misafir etti.

* Kampüs Müdürü Doğuş Arınan; “Kırklareli’ye kaliteli eğitimi biz getirdik”

Türkiye’nin her yerine kaliteli eğitimi götürme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü Müdürü Doğuş Arınan; “Türkiye’nin her yerine kaliteli eğitimi götürme gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinin yer aldığı Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü’nü açtık. Kırklareli’nin eğitime olan düşkünlüğünü biliyoruz. Eğitim’de, gelişen sanayisi ve potansiyeliyle Trakya Bölgesi bizim için ayrıcalıklı bir yer tutuyor. Bölge insanının çocukları için çizdiği; çağdaş, bilim ve teknoloji odaklı, geleceğin ihtiyaçlarına yönelik eğitim anlayışıyla bire bir örtüşen eğitim ilkelerimiz ve okul iklimimizle Trakya Bölgesi’ndeki eğitimi çeşitlendiriyoruz. Dünya çapında uluslararası arenalarda yarışabilecek öğrenciler yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Gençlerin girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmelerini sağlamalıyız”

Bahçeşehir Koleji’nin, Kırklareli’deki eğitime ciddi katkılarda bulunduğunu ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Eğitim çok önemli olduğu kadar eğitimi verenler daha da önemlidir. Bahçeşehir Koleji’nin Kırklareli’deki eğitime ciddi oranda katkısı olacağına inanıyorum. Bahçeşehir Koleji’ni de bu açıdan çok önemsiyorum. Bu kapsamda gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Oda yönetimi olarak; iş dünyası ve işadamlarını topluma daha yakından tanıtmak ve özellikle gençleri girişimciliğe özendiriyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sürecinde iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunun farkında olarak, girişimciliğin yenilikçilik-yaratıcılık performansını daha çok öne çıkararak, bu sürece katkıda bulunuyoruz.

Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmalıyız. İşte bunun için genç girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu anlamda gençlerin yenilikleri keşfetmelerini, girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmelerini sağlamalıyız. Bugün ortaya çıkan tek bir fikir, yarın milyonlarca dolarlık üretime ve ihracata dönüşüyor. Şimdi ise yeni fikirlere ve yeni girişimcilere ihtiyacımız var. İşte bütün çabamız bunun için. Bütün gençlerimize ve kadınlarımıza sesleniyorum. Fikir üretin,  düşündüğünüzü anlatın. Bizi 2023’e taşıyacak olan sizin fikirleriniz ve icatlarınız olacak” dedi.

Ziyaretin sonunda Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık,Özlem Gürses Tatar’ın yazdığı “Başarısızlık Hikayeleri: Bazen Olmaz” isimli kitabı 9. Sınıf öğrencisi Belis Karacalı ile 10. Sınıf öğrencisi Doğu Yağız Birgül’e hediye etti.