Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Eylül ayında ilimizden yapılan ihracatın bir önceki aya göre %4,9, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise %11,6 artış gösterdiğini belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kırklareli merkezli firmalar 2021 Eylül ayında 11,9 milyon dolar ihracat rakamına ulaştı. Eylül ayında ilimizden yapılan ihracat bir önceki aya göre %4,9, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise %11,6 artış gösterdi. Pandemi etkilerinin azalmasıyla birlikte 2021 yılının ilk 9 ayında Kırklareli’nden yapılan ihracat rakamı toplamı 93.5 milyon dolara yükselerek 2020 yılına kıyasla %11,3’lük bir artış gösterdi.

2021 Eylül ayından Kırklareli’nden ihraç edilen ürünler olarak; Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Tekstil ve Hammaddeleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri, Çimento, Cam Seramik ve Toprak Ürünleri ile Demir ve Demirdışı Metaller ön sıraya çıktı. Kırklareli’den ihracat yapılan ülkeler arasında ise; Birleşik Krallık, Bulgaristan, Nijerya, Angola, Almanya, Kenya, Polonya, Romanya, Estonya gibi ülkeler yer aldı.”