Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu, Zortul Medya Grup bünyesinde Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nde yayınlanmakta olan Pınarhisar Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülcan Kutlu’yu ziyaret etti.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte kamu hizmetidir”

Gazeteciliğin, ideal mânâda haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içerdiğini ifade eden KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan Gazetecilik, ideal mânâda haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basının, ülkemizin demokratik gelişimine katkıları büyüktür. Türk basını, ülkemizin kalkınma ve gelişme sürecinde bilgilendirme yoluyla kamuoyu oluşturma görevini yerine getirerek, demokrasinin vazgeçilmez temel unsurları arasında layık olduğu yeri almıştır.

Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Pınarhisar Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülcan hanımın şahsında tüm Zortul Medya Grup çalışanlarına başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.

Pınarhisar Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülcan Kutlu,  gerçekleştirdikleri ziyaretten ve iyi dileklerinden dolayı Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eroğlu’na teşekkür ederek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.