AB Hibe Desteği kapsamında, TOBB MEYBEM iş birliği ile Odamızda gerçekleşecek olan “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 ve Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları” için 27 EYLÜL – 07 EKİM 2021 Tarihleri arasında başvurular alınacaktır.

Sınav ücretleri AB Hibe Desteği İle Geri Ödenecek olup, sınava girecek olan adaylar önce sınav harçlarını yatıracak ve başarılı olanların ücretlerinin tamamı MYK tarafından banka hesaplarına iade edilecek. Başarılı olan adaylar 2021 yılı için sadece belge ücreti olan 200 TL belge ücretini karşılayacaklar. Sınava girmek isteyen adaylar, doğrudan hibe programından 1 kez faydalanabilecek, adayların ödedikleri sınav ücreti ile 3 kez sınava girme hakkı bulunuyor.

  • SINAV BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1) Başvuru Formu (ilgili dosyalar altında yer almaktadır.)

  • Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5-Elektronik Başvuru Formu İçin Tıklayınız
  • Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5- Elektronik Başvuru Formu İçin Tıklayınız

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3) Fotoğraf (2 adet)

4) Islak İmzalı Başvuru Formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Fotoğraf (2 adet) ve Ödeme Dekontu Ticaret ve Sanayi Odasına Teslim Edilecektir

  • Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Banka Dekontu (Sınav ücretlerinin yatırılacağı hesap bilgileri aşağıda belirtilmiştir.)

Banka: İşbankası Akay Şubesi

Hesap Adı: TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.

IBAN:TR49 0006 4000 0014 2011 1806 84nolu” hesaba yatırılması ve dekontların Ticaret ve Sanayi Odasına iletilmesi gerekmektedir.

Dekont Açıklamasına; İsim Soyisim, TC No, Yeterlilik Adı, Yazılması Gerekmektedir.

Evrakların teslim edileceği adres: Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası-Cumhuriyet Mah, 32. Sk. No: 2A, A Blok Zemin Kat No:38,  Merkez/Kırklareli

Sınav ve Belgelendirme Ücret Detayları

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 5 sınav ücreti KDV dâhil 600 TL’dir.

Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 sınav ücreti KDV dâhil 800 TL’dir.