Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2020 yılında yaptıkları ihracat tutarlarına göre açıkladığı Türkiye’nin İlk 1000 Firması arasına giren Kırklarelili firmaları kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl geleneksel olarak düzenlediği İlk 1000 İhracatçı Raporu açıklandı. 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 1000 firmanın duyurulduğu listeye Kırklareli’den 3 firma girdi.

Açıklanan raporda; 93.804.457,40 dolarlık ihracatıyla Botaş Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. listede 178. sırada, 58.858.493,84 dolarlık ihracatıyla Limak Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 296. sırada, 30.585.887,87 dolarlık ihracatıyla Debateks Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi 673. sırada yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “2020 İlk 1000 İhracatçı Firması” listesine giren, yaptıkları ihracatlarıyla ilk bin sırada Türkiye’nin dev firmaları arasında kendilerine yer bulan 3 firmamızın işverenlerini ve emekçilerini en içten dileklerimle kutluyorum. Kentimizin üreten, katmadeğer yaratan yıldızlarıyla ne kadar övünsek azdır. İhracatın kalkınmada ne denli önemli bir faktör olduğunun farkındayız. Oda olarak ihracatı artırıcı tüm yardımcı etkenleri harekete geçirmek için çaba harcıyoruz. Herkesin bildiği gibi dünya COVİD-19 dolayısıyla mücadele ediyor. Tüm zorluklara ve güçlüklere rağmen inşallah bunu, bu yıl başaracağız ve kentimizi 1 milyar doların üzerinde ihracat yapan isimler arasına yazdıracağız. Temennimiz ülkemizin kalkınmasına daha fazla katkı verebilmek için daha fazla ihracat yapabilmek. İnşallah belirlediğimiz hedefimize de hep birlikte el ele vererek ulaşacağız.”