Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, “Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 195. Yıldönümü” ve “Zabıta Haftası” münasebetiyle Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürü Serkan Kuru’yu ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette açıklamada bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Yerel hizmetlerin en küçük bir aksaklık yaşanmadan yürütülmesi, kamu düzeninin sağlanması, halk sağlığının korunması, belediye hizmetlerinin icra ediliş sürecinden takip ve kontrolüne, ticari faaliyet alanlarının denetiminden kamu düzeninin sağlanmasına varıncaya kadar çok geniş bir sorumluluk sahası bulunan Zabıta Teşkilatı, yerel yönetimlerin çok kıymetli bir parçası ve adeta omurgasıdır.

Zabıtalarımızın mesai gözetmeksizin üstlendiği sorumluluk, gayret, özveri ve çaba her türlü takdirin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Kırklareli Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ve ülkemizin dört bir yanından vatandaşların güvenliği, huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde sürdüren tüm Zabıta Teşkilatı’nın “Zabıta Haftası”nı kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyoruz.”