Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımı ile Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Altyapı ve Üstyapı Tesisleri’nin Açılışı ile 20 Tesisin Temel Atma Töreni’ne katıldı. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’a Kırklareli’ye ait coğrafi işaretli ürünlerin yer aldığı sepeti takdim etti.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kırklareli OSB’deki Altyapı ve Üstyapı Tesisleri’nin Açılışı ile 20 Tesisin Temel Atma Töreni’ne katılmak üzere ilimize geldi. Sayın Valimizi ziyaretlerinin ardından Yayla Mahallemizdeki Tarihi Binaları gezerek, yetkililerden bilgiler aldı. Yayla Parkı’nda Mahalle Muhtarlarımız ile istişare toplantısında bir araya geldi. Daha sonra Kızılcıkdere mevkiinde faaliyet gösteren Kırklareli OSB’deki Altyapı ve Üstyapı Tesisleri’nin Açılışı ile 20 Tesisin Temel Atma Töreni’ne katıldı. Organize Sanayi Bölgesi sahasını gezdi. Burada faaliyet gösteren Arven İlaç Fabrikası’nı ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı. Merkez ilçeye bağlı Karakoç Köyü sınırları içerisinde faaliyet gösteren Saranta Farmhouse’de düzenlenen akşam yemeğine katıldı. TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a Kırklarelimize ait coğrafi işaretli ürünlerin yer aldığı sepeti takdim ederek, içerisindeki ürünler hakkında bilgiler verdim. İlimize gerçekleştirdiği ziyaretlerinden dolayı TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a teşekkür ederim.”