Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser ile KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, T.C. Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü Kutlama Töreni”ne katıldı.

30 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 09.15’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını müteakiben Atatürk Anıtı’na; Kırklareli Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Kırklareli Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’ndaki çelenk Töreni’nin ardından Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Valiliği makamında tebrikleri kabul etti.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in tebrikleri kabul ettiği törenin ardından KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser ile KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu yaptıkları açıklamalarında şunları kaydettiler:

“Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi bizim için; tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Üzerinden 99 yıl geçmiş olan bu Zafer, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal’in yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır. Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü’nü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”