Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık Dünya Gazetesi Trakya Bölge Sorumluları Güray Erdoğan ve Alper Bakır ile Muhabir Barış Sedef’i misafir ederek, Kırklareli’deki yatırım imkanları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ziyarette; Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Emre Beji’de yer aldı.

* “Organize Sanayi Bölgemiz başta olmak üzere ilimizdeki yatırım imkanlarını bire bir yaptığımız temaslarımızda anlatıyoruz”

Kırklareli’nin Sanayi ve Ticaret alanında önemli bir bölge olduğuna dikkat çeken KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye’nin önemli kaynaklarını doğru şekillendirmesi ve yönetmesi gerektiğine inandığını dile getirerek; “Bizim tek amacımız ilimizde yaşayanların refah düzeylerini arttırarak, rahat bir yaşam sürmelerini temin etmektir. Bunun içinde tüm yönetim ve meclis üyelerimiz ile yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Katıldığımız tüm platformlarda Organize Sanayi Bölgemiz başta olmak üzere ilimizdeki yatırım imkanlarını bire bir yaptığımız temaslarımızda anlatıyoruz.

İlimiz Türkiye’nin Avrupa’ya ve Avrupa Birliği’ne açılan iki kapısından birisi durumunda. Bu da bizim için çok önemli bir özellik teşkil etmektedir. Bölge olarak hem İstanbul’a yakınlığımız hem de bunun yanında bakir kalabilme özelliğimiz bulunuyor. İnsanlar artık bakir yer özlemini de fazlasıyla yaşıyorlar. Son zamanlarda arttırılan ulaşım imkanlarıyla daha da yakınlaşmış olmasını da birleştirdiğimiz zaman kıymetli bir kaynağa sahip olduğumuzu görüyorum. İnşallah bu imkanları iyi değerlendirerek ilimizi, marka değerlerimizi de daha da güçlendirerek önümüzdeki süreçte çok daha ileri noktalara taşıyacağız” dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner, Dünya Gazetesi Muhabiri Barış Sedef’in Kırklareli’deki Sanayi ve Ticaret alanında yapılabilecek olan yatırımlarla ilgili tanınan imkanlar konusundaki sorularını cevapladı.