Kırklareli Kent Konseyi’nin Seçimli Genel Kurulu’nda yeni görev alan Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Dt. Yasemin Açık Ertaş ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette; Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Dt. Yasemin Açık Ertaş, bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Görüş alışverişinde bulunuldu.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; kentleri, sürdürülebilir kentsel gelişim ilkeleri ile insan haklarını, çevre ve tüm canlıları odağa alarak büyütebilmek ve koruyarak tamir edebilmek adına Kent Konseyleri’nin öneminin çok büyük olduğunu ifade etti. Bu kapsamda aktif yurttaşlık, hemşerilik bilincinin gelişmesi, kentli hakları, doğrudan demokrasi, katılım, yerinden yönetim, gibi geleceğimiz için çok önemli kavramların inşa edilebilmesi için, ortak çalışmaların bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dilen getiren Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Seçilen Dt. Yasemin Ertaş ile Yürütme Kurulu Üyeleri’ne başarılar diledi. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yapmaya hazır olduklarını ifade etti.