Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “Kurban Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak etmenin sevincini, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar; milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Bayramlar; barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayramlar, paylaştıkça anlam kazanır. Onun için gelin, bu mübarek Kurban Bayramı’nda birbirimize daha bir candan sarılalım, birbirimizin yaralarını saralım, birbirimizin imdadına koşalım, sevinçte de kederde de bir olduğumuzu gösterelim. Çünkü bayramlar bunun için vardır.

Bizler ulus olarak birlik ve beraberlik içerisinde kenetlendiğimiz sürece aşamayacağımız sorun, başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Güçlü ve büyük Türkiye için, güçlü bir ekonomi için, üretim ve istihdamımızı arttırabilmemiz için bir olmak, birlikte hareket etmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın bütün bu güzelliklere vesile olması dileğimle başta Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve ülkemizin güvenliği için 24 saat görev başında bulunan Güvenlik Güçlerimiz olmak üzere üyelerimizin ve tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.”