Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“15 Temmuz gecesi ülkemizin refahını, özgürlüğünü ve demokrasisini hedef alan emsali görülmemiş hain bir saldırıyla karşı karşıya kalınmış, ancak halkımız büyük bir özveriyle tam bir birlik içinde darbe girişimini başarısızlığa uğratarak yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Darbe girişimi ile ülkemizi toplumsal olarak bölmek ve ekonomik olarak zarara sokarak güçsüz bir Türkiye isteyen terör örgütüne karşı; milletimiz birlik ve beraberlik içinde tek yürek hareket ederek, Türkiye’nin gücünü göstermiş ve gerek sosyal gerek ekonomik olarak ülkemize zarar veremeyeceklerini bir kez daha ortaya koyarak, hainlere ülkemizi bölemeyeceklerinin dersini en güzel şekilde vermiştir.

Bu vesile ile; 15 Temmuz 2016’da vatanımızın ve milletimizin bekasına göz koymuş hainler tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini 5. Yıldönümü’nde bir kez daha lanetliyor, bu menfur olayda hayatını kaybetmiş Şehitlerimizi rahmetle anıyor ve Yüce Allah’tan ülkemize bir daha böyle bir olay yaşatmamasını diliyorum.”