Dijital Trakya Projesi; Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın da (KTSO) içinde bulunduğu Trakya Bölgesi’ndeki 26 Oda ve Borsa’nın ortağı olduğu Trakya ABİGEM A.Ş. aracılığı ile KOBİ’lere dijitalleşme yolunda ihtiyaç duydukları destekleri sağlıyor.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Proje kapsamında 1000 KOBİ’miz dijitalleştirilerek, online itibarlarının yükselmesine ve gelirlerinin maksimum seviyeye çıkmasına olanak sağlanacak”

Başlatılan “Dijitalleşme Hareketi” ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Dijitalleşen işletmelerin sınırlarını aşarak dünyanın dört bir yanına satış yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla e-ticaret ve e-ihracat alt yapısı ve dijital platform üyeliğini bir yıl ücretsiz olarak KOBİ’lerin hizmetine veriyor. Dijital Trakya Projesi kapsamında her firma ve girişimciler kendi alan adı altında online dünyada varlığını göstererek ürün ve hizmetlerinin pazarlama ve satışını gerçekleştirebildiği gibi, Trakya’ya özel kurulan dijital platformunda üyesi olacaklar. Bu sayede günümüz pazar yerlerine alternatif kendi bölgelerinin platformunda avantajlı maliyetlerle ürün ve hizmetlerini tüketicilere ulaştırabilecekler. Dijital Trakya Projesi, 7/24 çalışan teknoloji desteği ile Trakya bölgemizin dijital dönüşümüne öncülük etmesiyle, ülkemiz girişimcilerinin küresel arenada rekabet gücünü arttırarak uluslararası ticaretimize güç katmayı hedefliyor. Trakya’daki KOBİ’lerimiz bir yıl boyunca pek çok başlık altındaki desteklerden ücretsiz yararlanacaklar.

Bu desteklerden bazıları;

– E-ticaret ve e-ihracat yapmanıza olanak sağlayacak, kendi alan adınız altında çalışan B2B ve B2C özelliklere hâkim, yeni nesil alt yapı,

– Kendi sitenizden satışını yapmakta olduğunuz ürünlerin tek bir platform üzerinden yerli ve yabancı müşterilere satış imkânı,

– Destek kapsamı boyunca farklı konularda eğitimler ve yeni iş planınızda yanınızda olacak stratejik planlama desteği (E-ticaret’e yeni başlayan KOBİ’lere yönelik eğitimler, Yurt içi ve yurt dışı kargo süreçleri ile ilgili eğitimler, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, E-ihracat, Ödeme Sistemleri)

Firmaların ve girişimcilerin ticari faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları ek hizmetler konusunda, kargo, lojistik ve ödeme sistemleri gibi, projeni toplu yaptığı anlaşmalardan faydalanarak avantajlı maliyetler ile maksimum getiri imkânı.

Tamamen milli ve yerli kaynaklarla geliştirilen, Dijital Trakya Projesi ile KOBİ’ler, bölgesel ve/veya sektörel bir pazaryeri mantığında fakat kendi marka veya alan adlarında ticaret yapabilecekler. Çoklu dil desteği sayesinde ürün ve hizmetleri farklı ülkeler ve farklı para birimleri ile satışa açarak, e-ihracatın sınırsız dünyasında satışlarını arttırma imkânına sahip olacaklar. Hiçbir kodlama veya yazılım bilgisi gerektirmeden, işletmelerimiz kendi online satış platformlarını hayata geçirerek, Dijital Trakya Projesi’nin sağladığı güç birliği platformu ile dijitalleşmede fark yaratacaklar. Bu güç birliği milli hedeflerimiz için çok önemli bir kaynaktır. Dijital Trakya Projesi kapsamında 1000 KOBİ’mizi dijitalleştirerek online itibarlarının yükselmesine ve gelirlerinin maksimum seviyeye çıkmasına olanak sağlıyoruz. Trakya dijital dönüşüm hareketinde yerinizi almak için www.dijitaltrakya.com adresinden bilgi alabilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz.”