Türkiye genelinde kutlanmakta olan “Sosyal Güvenlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fırat Altıntel; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Oğuz Özdil ile Denetmen Mustafa Akcan’ı ağırladı.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Sosyal Güvenlik Teşkilatı çok önemli bir görevi yerine getirmektedir

Sosyal Güvenlik Teşkilatı’nın önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “İnsanlarımızın geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden Sosyal Güvenlik Teşkilatı çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ise Sosyal Güvenliğin önemini, toplum üzerindeki etkisini ve yetkisini anlatmak, bu konuya dikkat çekmek için toplumda farkındalık oluşturmak adına kutlanmaktadır. Devletimiz, vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken bütün çalışmaları yürütmektedir. SGK İl Müdürlüğümüz de vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet veriyor. Bu vesileyle “Sosyal Güvenlik Haftası”nı kutluyor, böylesine önemli bir görev yürüten teşkilat mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

SGK Kırklareli İl Müdürü Oğuz Özdil, Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu’nun 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edildiğini ve her yıl 16 Mayıs’ı içine alan haftanın “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlandığını anımsatarak, toplumu sosyal güvenlik alanında bilinçlendirerek, kurumda yürütülen faaliyetler hakkında vatandaşları hafta boyunca bilgilendirdiklerini ifade etti.