Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin de dahil olduğu, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluşu olan 14 Mayıs 1946 tarihinin ardından, her yıl 14 Mayıs günü, “Dünya Çiftçiler Günü” olarak kutlanıyor.

Çiftçilerimiz birçok kalemde ürünü üreterek, ülkesini doyurmak için gece gündüz demeden çalışıp ekonomiye kısaca hayata önemli katkılar sunmaktadır. Her türlü zorluğa karşı fedakarca toprağını işlemeye, emek vermeye ve üretmeye devam etmektedir. Ülkemiz ekonomisinin gözbebeği olan üreticilerimizin desteklenmesi ve üretime katkı sağlamaları için gereken girişimler yapılmalıdır.

Tarımsal üretimin her kademesinde, her türlü zorluğa rağmen alın teri ile en güzel ve en kaliteli ürünü üretmek için gece gündüz demeden fedakarca çalışan çiftçilerimizin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü”nü kutluyor, bol ve bereketli ürünler diliyorum.”