Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Kuruluşu’nun 101. Yıldönümü ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirildiğini vurgulayan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “101 yıl önce açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet iradesiyle aldığı kararlar ve attığı önemli adımlarla kurtuluşun mihenk taşı olmuştur. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” anlayışıyla hareket eden bu millet kendi kaderini, kendi geleceğini, kendi iradesiyle tayin etmiş, Cumhuriyet’in temellerini atmıştır.

Bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Ve bu anlamlı armağanla Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara önem verdiğini ve bizlerin de vermemiz gerektiğini açıkça beyan etmiştir.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dünyada çocukların kutladığı tek bayram olması münasebetiyle bütün dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden evrensel bir bayramdır.

Çocuklarımız geleceğimizdir. Meraklı ve öğrenmeye aç, yeniliklere ve değişime açık, bilimin ışığında yetişecek yeni nesiller her alanda olduğu gibi ekonomi kulvarında da bizi geleceğe taşıyacaktır. O nedenle çocuklarımızın başarılarını teşvik etmeliyiz. Çocuklarımız bizim gücümüzün menşei olan bu değerler yardımıyla Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ve hatta ilerisine ulaşmalıdır.

Bugünün çocukları yarının Bilim İnsanları, Öğretmenleri, Mühendisleri, Vekilleri olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” veciz sözleri çok değerlidir.

Bugünün yöneticileri olarak yarının çocuklarına borcumuz var. Bütün amacımız ve hedefimiz çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak, kendilerini geliştirebilecekleri, mutlu olabilecekleri bir ortam sağlamaktır. Gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayan çocuklarımızla muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. Iskaladığımız, geriden takip ettiğimiz birçok yeniliği gözleri ışık saçan çocuklarımızla, gençlerimizle artık bizler üretecek, bizler icat edeceğiz. Bu ülkenin parlak zekalı çocuklarına inancımız tamdır.

Bu vesile ile sevgi dolu yürekleri ile geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın ve aziz milletimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM’nin kuruluşunda yer alan, emeği geçenleri rahmet ve minnetle anıyor, aziz Şehit ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”