Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapımı tamamlanan “Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane)” ve “3D Teknolojik Kütüphane”nin açılışına katıldı. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, Okul Müdürü İsmail Kırbak, Müdür Yardımcıları ve Öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen açılış töreniyle kütüphaneler öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan ile beraberindekiler “Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane)” ve “3D Teknolojik Kütüphane”yi gezerek yetkililerden bilgiler aldılar.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Z-Kütüphane’ye 5 Adet Tablet Bilgisayar ve çeşitli Zekâ Oyunları bağışlayarak katkıda bulunduk

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Zenginleştirilmiş Kütüphane ve 3D Teknolojik Kütüphane’nin yapımı, öğrencilerin toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirme, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlıklarını geliştirmek, bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 İlimizde  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullara “1000 Okul Projesi” kapsamında gönderilen ödenekle gerçekleştirildi.

Meslek Lisesi öğrencilerinin kütüphane ve laboratuvarlardan en güzel şekilde faydalanarak, toplumumuza ve ülkemize daha yararlı bireyler olacaklarını düşünüyorum. Oda olarak “Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane)”ye 5 Adet Tablet Bilgisayar ve çeşitli Zekâ Oyunları bağışlayarak katkıda bulunduk.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 3 bini aşkın kitap ve internet erişimi bulunan Zenginleştirilmiş Kütüphane’nin yanı sıra  okul öğrencilerinin 3D Otomasyon Tasarımları’nı gerçekleştirebilecekleri “Teknolojik Kütüphane”de ise; 1 Adet 3D Yazıcı, 1 Adet CNC Router,16 Adet Robotik Kodlama Seti, 1 Adet A3 Renkli Yazıcı ve 16 Adet Dizüstü Bilgisayar da okul tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

Zenginleştirilmiş Kütüphane ve 3D Teknolojik Kütüphaneleri’nin yapımı ve modernize edilmesiyle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, eğitim desteği verilerek topluma faydalı bireyler olmalarının sağlanması hedeflenmektedir. Bununla birlikte öğrencilerimizin öğrenme ve araştırma becerilerinin geliştirilmesi, verimli zaman geçirmeleri amaçlanmıştır. “Z-Kütüphane” ve 3D Otomasyon Tasarımları’nın gerçekleştirileceği “Teknolojik Kütüphane”nin yapım ve tasarım işlemleri okul imkânları ile öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştirildi. Bu katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”

* Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan; “Z-Kütüphane ve Teknolojik Kütüphaneler eğitimin kalitesinin artmasına doğrudan katkı sağlamaktadır”

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan’da yaptığı açıklamasında; “Çocuklarımızın yetiştirilebilmesi, iyi bir geleceğe hazırlanabilmesi için devlet olarak, millet olarak, veli olarak ve eğitim camiası olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Z-Kütüphane ve Teknolojik Kütüphaneler eğitimin kalitesinin artmasına ve çocuklarımızın başarı oranın artmasına doğrudan katkı sağlayacaktır” dedi.