Ramazan Ayı’nda manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşliği pekiştirdiğini ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yayınladığı mesajında; “Ramazan Ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler. Tasa sevince, hüzün ise neşeye dönüşür.

İslam Alemi’nin heyecanla beklediği Ramazan Ayı; bolluk ve bereketin, yardımlaşma ve dayanışmanın, birlik ve beraberliğin ayıdır. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan Ayı, rahmeti ve bereketi bol olan bir aydır. Yoksulların gözetildiği aynı zamanda millet olarak yardımlaşma ve kaynaşma bakımından kaçırılmaması gereken bir fırsat ayıdır. Ramazan Ayı’nda bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi en güzel şekilde sergileyerek, bu değerlerimizi geleceğe taşımalıyız

Bu duygularla Kırklareli iş dünyası adına; içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran Mübarek Ramazan Ayı’nın milletimiz, ülkemiz, bütün İslam Alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını, insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm vatandaşlarımızın bu mübarek ayını kutlarım” dedi.