Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Gücünü yasalardan ve halktan alan, toplumsal barışımızın teminatı olan Polis Teşkilatımız, kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar 176 yıldır vatan ve millet sevdasıyla, ülkemizin dört bir yanında milletimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, mesai mefhumu gözetmeksizin; halkın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme gibi kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisi’ne minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadırÇok onurlu bir görevi icra eden polislerimizin ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz mümkün değildir. Tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için dün ve bugün olduğu gibi yarın da en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacaklarına olan inancım tamdır.

Polis Teşkilatı mensuplarımız; fedakârca mücadele ederek ve vatanımızın, milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin, gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışmaktadır. Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışarak ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlamaktadırlar.

Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümü’nü bir kez daha tebrik ediyor; görevini yerine getirirken Şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve emekli polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevleri başındaki tüm emniyet mensuplarına da sağlık ve başarılar diliyorum.”